+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

CU-08

Moduł GPS – monitoring pojazdu

CU-08 to urządzenie, które wykorzystując odbiornik GPS monitoruje lokalizację samochodu, motocykla lub ciężarówki i przesyła dane do portalu internetowego poprzez sieć GSM. Następnie portal umożliwia przetwarzanie otrzymanych danych (monitorowanie lokalizacji pojazdu online, stworzenie książki pojazdu, itp.).

CU-08 wykorzystuje wbudowany prędkościomierz, który śledzi ruch i automatycznie kontroluje rozpoczęcie i zakończenie rejestrowanych podróży. Jeśli urządzenie jest w ruchu, to rejestruje swoje położenie geograficzne i stara się w czasie rzeczywistym przesyłać te dane na serwer. Jeśli próba transmisji na serwer się nie powiedzie, wówczas urządzenie przechowuje wszystkie dane w swojej pamięci wewnętrznej i ponownie próbuje je wysłać na serwer w późniejszym czasie.

W porównaniu do CU-07, CU-08 posiada dodatkowe wejścia logiczne, z których każde może być indywidualnie przypisane. Urządzenie może zbierać takie informacje jak: napad, otwarcie wlewu paliwa, czy też wybór rodzaju podróży (prywatny / służbowy). Jedną z dostępnych funkcji jest możliwość wyznaczenia obszaru, po którym pojazd może się poruszać. Przekroczenie wyznaczonych granic skutkuje natychmiastowym wysłaniem wiadomości SMS do administratora urządzenia.

 

Książka pojazdów

Elektroniczna książka pojazdów dostępna jest zdalnie przez Internet z każdego miejsca na świecie. Zawiera dokładne informacje dotyczące floty pojazdów, w których zainstalowane są urządzenia GPS, dzięki czemu umożliwia zarządzanie wszystkimi pojazdami w firmie.

Wszelkie informacje oraz zdarzenia przechowywane są w pamięci. Dane podzielone są według pojazdów i kierowców. Umożliwia to dokładne śledzenie tras danego pracownika, z podziałem na daty oraz z dokładną informacją na mapie w jakim miejscu pojazd był  i gdzie znajduje się w chwili obecnej. Dodatkowo książka pojazdów informuje o ilości spalanego paliwa.

Do urządzenia można podłączyć zewnętrzny czytnik zbliżeniowy CU-08RF, który pozwala na identyfikację kierowcy przy pomocy breloka lub karty RFID. Urządzenie obsługuje karty Jablotron PC-01, PC-02, PC-04, PC-14.

Opcje zaawansowane w CU-08 konfiguruje się przy użyciu programu C-Link zdalnie przez sieć GSM lub lokalnie przez interfejs GD-04P. Urządzenie można także zaprogramować za pomocą poleceń w wiadomości SMS lub wysyłania wielu komend w jednej wiadomości SMS.

Uwaga: Urządzenie powinno być zainstalowane przez profesjonalną firmę instalacyjną.

Specyfikacja techniczna

Zasilanie: 8 - 30 V
Maksymalny pobór prądu: 500 mA /12 V
Pobór prądu w trybie GPRS: 50 mA /12 V
Pobór prądu w trakcie czuwania: 14 mA / 12 V
Wymiary: 68×91×34 mm
Waga: 125 g
Temperatura pracy: -20°C do +80°C