+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

Ochrona życia i zdrowia / system wzywania pomocy

Opis kategorii

Ochrona życia niemowlaków (bezdech)

W trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich, firma JABLOTRON stworzyła urządzenia do ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Zaczynając od najmłodszych, Jablotron jest producentem jednego z najpopularniejszych urządzeń przeznaczonych do kontroli oddechu niemowlęcia BM-02 NANNY. Zastosowana tu mata, którą należy położyć pod materacem w dziecięcym łóżeczku, pozwala wykryć najdrobniejszy ruch klatki piersiowej niemowlaka. Wstrzymanie oddechu przez dziecko, będące nieodłącznym elementem tzw. bezdechu często występującego u dzieci w wieku do 2-lat, spowoduje uruchomienie alarmu.Kompletny system wzywania pomocy dla ludzi starszych z telefonem o dużych klawiszach.

System wezwania pomocy dla osób starszych lub niepełnosprawnych

Drugim z urządzeń jest GRANNy, który współpracuje z urządzeniami serii JABLOTRON 80. GRANNY to nie tylko telefon GSM z dużym wyświetlaczem i klawiaturą, ale także cały system, który pozwoli wezwać pomoc w przypadku takiej konieczności w najprostszy sposób – poprzez wciśnięcie przycisku na urządzeniu przypominającym zegarek noszony na ręce.

Urządzenie dedykowane jest przede wszystkim dla:

  • osób starszych,
  • osób wymagających stałej opieki,
  • osób z ograniczoną sprawnością ruchową

W zestawie:

  • aparat telefoniczny GSM z wbudowanym modułem radiowym,
  • naręczny przycisk wezwania pomocy RC-87.

Jak działa Granny?

GRANNY to kompletny zestaw, który składa się z aparatu telefonicznego GSM oraz bezprzewodowego, osobistego przycisku do wzywania pomocy. Przycisk ten może być noszony na ręce tak jak zwykły zegarek lub na szyi zawieszony na smyczy. Jest wodoodporny więc może być stosowany pod prysznicem lub w trakcie codziennych czynności takich jak np. zmywanie naczyń.


Aparat telefoniczny posiada duży czytelny wyświetlacz oraz wyraźne klawisze, co jest bardzo istotne dla osób, które mają problemy ze wzrokiem a dodatkowo znajdą się w sytuacji alarmowej. GRANNY wygląda i zachowuje się jak zwykły telefon stacjonarny, ale działa jak przenośny telefon GSM na kartę SIM.

Do działania nie jest potrzebna stacjonarna linia telefoniczna. Telefon posiada funkcję "szybkiego wybierania", tzn. podnosząc słuchawkę możemy jednym wciśnięciem klawisza natychmiast wybrać połączenie na wybrany numer telefonu.

Wezwanie pomocy

W momencie wciśnięcia czerwonego klawisza na przycisku osobistym, zostaje wysłana informacja do telefonu, który natychmiast dzwoni na zaprogramowane numery telefonu lub wysyła wiadomości SMS o alarmie. W ten sposób bardzo szybko mogą zostać powiadomieni członkowie rodziny, sąsiedzi lub opiekunowie.

Dodatkowe możliwości

Zestaw może być rozszerzony do max. 10 urządzeń, którymi mogą być osobiste przyciski noszone na ręce (RC-87 - takie jak w zestawie) lub przyciski stacjonarne (RC-88) montowane na ścianie np. w pobliżu łóżka. Istnieje również możliwość zastosowania czujek pożarowych (JA-82ST), których aktywacja w momencie wykrycia dymu lub wysokiej temperatury spowoduje powiadomienie wybranych osób. Są to urządzenia kompatybilne z systemem alarmowym OASIS.

System GRANNY może zostać rozbudowany o dodatkowe czujniki przeciw pożarowe dla większej ochrony zdrowia i życia najbliższych

Najważniejsze zalety GRANNY:

  • prosta i intuicyjna obsługa,
  • 24-godzinny nadzór i możliwość natychmiastowej reakcji na wezwanie pomocy,
  • możliwość powiadomienia o zagrożeniu pożarowym,
  • zasięg przycisku - 50 metrów w terenie otwartym,
  • wymiana baterii co 2 do 3 lat.

Zadzwoń po szczegóły!