+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

Obiektywy AHD

Opis kategorii

Telewizja AHD jest systemem wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości, dlatego aby obraz był optymalnej jakości kamery potrzebują odpowiednich obiektywów. Większość kamer jest już wyposażona w odpowiednie obiektywy fabrycznie, jednak do wybranych modeli kamer AHD (kamery kompaktowe) jest możliwość zastosowania wymiennych obiektywów.

W zależności od wytycznych inwestora oraz od warunków zewnętrznych możemy dobrać odpowiedni obiektyw o wymaganym zbliżeniu lub kącie patrzenia. Zakres ogniskowych zaczyna się od 2.8mm do 50mm lub więcej. Im mniejsza ogniskowa tym szerzej nasza kamera będzie patrzeć i analogicznie im większe będzie zbliżenie tym mniejszy będzie kąt widzenia kamery. Standardowo sterowanie ostrością i zbliżeniem odbywa się ręcznie.

Wszystkie obiektywy posiadają standardowe mocowane CS do kamer i zazwyczaj mają automatyczną przysłonę (AUTO IRIS), dzięki czemu mogą pracować w zmiennych warunkach oświetleniowych. Przy niskim natężeniu światła, przesłona automatycznie otwierana aby doświetlić matrycę, natomiast w przypadku gdy światła jest zbyt dużo przesłona automatycznie jest zamykana aby nie dopuścić do prześwietlenia obrazu.