+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

Oprawy oświetlenia LED do marketów i hipermarketów

Opis kategorii

Odpowiednie oświetlenie półek sklepowych jest bardzo ważne. Dobrze dobrana barwa światła i jego odpowiednie rozmieszczenie oraz natężenie wpływa na atrakcyjność produktów i skupia uwagę potencjalnego klienta.

Jednym z czynników, które składają sie na sukces w branży handlowej jest oświetlenie. Odpowiednia ekspozycja produktów oraz półek sklepowych wpływa na wzrost sprzedaży. Technologia LED jest coraz częściej stosowana w pomieszczeniach usługowych. Oprawy tego typu są coraz chętniej kupowane i doceniane przez przedsiębiorców.

Dobrze dobrane oprawy zwiększają również poczucie komfortu klienta. Zastosowanie oświetlenia LED ma także ogromną zaletę, jeśli chodzi o oszczędności związane ze zużyciem prądu. Jest to w zasadzie główny czynnik, który zachęca inwestorów do tego typu rozwiązań. Oszczędności z tym związane sięgają nawet 60%, co w przypadku obiektów o dużej ilości źródeł światła i dużej ilości godzin ich używania w ciągu doby, powoduje znaczne zmniejszenie rachunków i dosyć szybki zwrot inwestycji.

Kolejną zaletą zastosowania opraw LED jest ich trwałość. Żywotność sięga nawet 100 tys, godzin, a to dzięki opatentowanemu przez firmę Miloo rozwiązaniu związanemu z zasilaniem diod. Długa żywotność to także mniejsze koszty serwisowe - brak potrzeby częstej wymiany żarówek. Oświetlenie LED to sposób na oszczędność.

W przypadku artykułów spożywczych należy odpowiednio dobrać barwę światła do odpowiedniej grupy produktów. Barwę ciepłą (~3000 K) zaleca się stosować do oświetlenia produktów mięsnych. Barwa ciepła minimalizuje niebieską barwę światła oraz promienie UV. Pieczywo z kolei najlepiej prezentuje sie w przypadku oświetlenia barwą naturalną, czyli o temperaturze około 4000K. Chłodne światło z kolei sprawdza się z kolei w przypadku wystaw z rybami, lub środkami czystości. Zimna barwa doskonale sprawdza się również w sklepach odzieżowych.

Oprawy dedykowane do marketów - seria SMARTLINE

Linia opraw do marketów i hipermarketów firmy Miloo-Electronics została uzupełniona o nową oprawę o nazwie SMARTLINE. Oprawę przystosowano do łączenia w linie świetlne dzięki czemu jest ona doskonałym rozwiązaniem do oświetlania dużych marketów i obiektów handlowych.

Obudowa oprawy SMARTLINE wykonana została z profilu aluminiowego anadowanego na kolor srebrny. Dostępne są wersje z kloszem mikro-pryzmatycznym lub dyfuzyjnym. Standardowo oprawa wyposażona jest w zintegrowane źródło LED oraz zasilacz jednofazowy lub trójfazowy o bardzo dużej wydajności. W ofercie znajdują się wersje o temperaturze barwowej światła 4200 K lub 5700 K. Oprawy łączone są szynowo w linie świetlne i przystosowane do zawieszania na linkach stalowych.