+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

Systemy alarmowe JABLOTRON

Opis kategorii

Jablotron juz od ponad 20 lat specjalizuje się w tworzeniu i produkcji systemów sygnalizacji włamania i napadu. Pierwotnie producent skupiał się głównie na systemach alarmowych bezprzewodowych i głównie z tego był znany i kojarzony.

W 1997 roku został wprowadzony do sprzedaży system PROFI (JA-60) jako następca systemu JA-50. Jest on dostępny do dnia dzisiejszego.

10 lat później, czyli w 2007 Jablotron wprowadził na rynek system OASIS (JA-80), który oferuje klawiatury LCD z czytnikami kart i pastylek, oraz całkowicie bezprzewodową syrenę zewnętrzną. Miał ogromną przewagę nad konkurencją, gdyż można na nim było stworzyć całkowicie bezprzewodowy system alarmowy.

Zarówno PROFI jak i OASIS dają możliwości przewodowe, ale są one ograniczone. PROFI oferuje tylko 4 linie przewodowe, a OASIS 30 linii w przypadku zastosowania większej centrali (JA-83K) z modułami rozszerzeń. Zarówno JA-60 jak i JA-80 otrzymały wiele nagród i wyróżnień w Polsce, jak i w innych krajach.

W roku 2012 producent wprowadził na rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie - JABLOTRON 100 (JA-100). Cyfrowy system hybrydowy oferuje niespotykane dotąd rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, zarówno jeśli chodzi o produkty firmy Jablotron jak i innych marek.

Opatentowane rozwiązanie sterowania systemem alarmowym poprzez dopinane segmenty do manipulatorów to zaledwie jedno z wielu rozwiązań ułatwiających użytkowanie systemu. Udoskonalone zostały czujki z aparatem fotograficznym, które robią kolorowe zdjęcia o rozdzielczości 640x480 px.

W systemie OASIS również można zastosować czujki z aparatem (zdjęcia czarno-białe w rozdzielczości 160x120 px.).

Alarm JA-100 oferuje kilkadziesiąt rodzajów czujek w wersji przewodowej i bezprzewodowej, m.in czujki PIR, mikrofalowe, otwarcia, wstrząsu, gazów palnych, tlenku węgla. Jablotron zrobił krok naprzód względem konkurencji w branży, cały czas udoskonala swoje rozwiązania i dodaje kolejne funkcjonalności. O wielkości firmy świadczy także stale rosnąca sprzedaż do ponad 80-ciu krajów na świecie.