+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

Konwencjonalne systemy przeciwpożarowe

Opis kategorii

Zastosowanie systemów konwencjonalnych najlepiej sprawdza się w małych i średnich obiektach. W systemach tych urządzenia inicjujące są połączone w grupy. Mogą to być grupy pojedynczych urządzeń lub rozłożyste pętle, do których przyłącza się wiele urządzeń. Elementy są łączone równolegle i alarm jest identyfikowany jako alarm z dowolnej czujki należącej do danego obwodu obejmującego np. "alarm na I piętrze” bardziej szczegółowa identyfikacja jest możliwa tylko przez osobiste sprawdzenie, która czujka zadziałała (w czujce świeci się lampka informująca o uaktywnieniu czujki).

Zazwyczaj systemy konwencjonalne są z punktu widzenia ekonomicznego bardziej korzystane, ale oferują szereg ograniczeń i zdecydowanie mniej informacji o aktywowanych urządzeniach i ich lokalizacji. Operator znając infrastrukturę obiektu, może określić jedynie przybliżone miejsce wystąpienia zagrożenia.

Sercem każdego systemu jest centrala. W zależności od projektowanej wielkości systemu (czyli ilości czujek) dobieramy właściwe urządzenie. W ofercie posiadamy wiele modeli central konwencjonalnych o pojemności od 2 do 16 stref (linii). Niezależnie od ilości stref, charakteryzują się taką samą konstrukcją i sposobem obsługi. Są to systemy takich producentów jak: POLON-ALFA, D+H, MERCOR, VIDICON, MERAWEX, ESSER.