+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

Telewizja AHD (Analog High Definition)

Opis kategorii

Nowa technologia AHD (Analog High Definition) umożliwia przesyłanie obrazu w rozdzielczości FullHD przez kabel koncentryczny 75 Ω lub skrętkę komputerową bez straty jakości obrazu, na odległość do 500 metrów bez użycia dodatkowych wzmacniaczy sygnału. Dzięki czemu system można zamontować zarówno w małych, średnich jak i dużych obiektach. W przypadku skrętki komputerowej, przy zastosowaniu transformatorów obrazu, maksymalna odległość to 250 metrów. System jest w pełni kompatybilny z wcześniejszymi systemami analogowymi co ułatwia migrację z rozdzielczości analogowej na obraz nawet 2Mpix.

Funkcje systemu:

  • Nadzór wizualny i ochrona obiektu 24h/dobę
  • Zapis materiału ciągły, z detekcji ruchu lub z harmonogramu
  • Zdalny podgląd z dowolnego miejsca na świecie przez internet i aplikacje
  • Integracja z systemem alarmowym

Struktura

System AHD (analogHD) pozwala przy pomocy dowolnego przewodu, przesłać sygnał wizyjny 4-krotonie wyższej rozdzielczości niż klasyczny standard PAL. Zastosowanie odpowiedniej modulacji umożliwia procesorowi DSP przesłanie do rejestratora sygnału wizyjnego odpowiadającemu rozdzielczości 1920x1080 i 1280x720 z prędkością do 30kl/s. W przeciwieństwie do systemów IP w rejestracji jak i podglądzie na żywo nie występują opóźnienia.

W technologii AHD kamery z rejestratorem można łączyć na różne sposoby:

  • za pomocą klasycznego kabla koncentrycznego RG-59 lub RG-6. Takie rozwiązanie pozwala połączyć urządzenia na odległość nawet do 500 metrów
  • za pomocą skrętki komputerowej kategorii 5e lub wyższej. W tym przypadku konieczne będzie zastosowanie transformatorów wizji po obu stronach przewodu, jednak sygnał wizyjny przesyłany jest wtedy jedną parą przewodów co daje możliwość przesłania nawet sygnałów z 4 różnych kamer po jednym kablu. W przypadku takiego połączenia zasięg transmisji w zależności od jakości transformatora wizyjnego wynosi od 200 do 300 metrów. Tym samym kablem można także bez przeszkód przesłać zasilanie do kamery.

Możliwości techniczne systemu

Rejestratory pracują na stabilnym systemie operacyjnym LINUX. W zależności od modelu pozwalają na podłączenie 4, 8 lub 16 standardowych kamer analog lub AHD. Każdy posiada wyjście wideo HDMI oraz VGA. Najwyższe modele posiadają także wyjście BNC oraz możliwość podłączenia innych kamer analogowych w wysokiej rozdzielczości takich jak HD-TVI oraz kamery IP które pracują w standardzie ONVIF (dowolnych producentów) w ilości nawet 16 sztuk. Współpraca z darmowym systemem CMS pozwala na wyświetlanie 256 kamer na 4 monitorach a funkcja OMNICATCH daje możliwość dodawania pojedynczych kamer zdalnie podłączonych do innych rejestratorów ICATCH czyli możemy podłączyć kamery AHD lub analogowe podłączone do innych rejestratorów.

Kamery w zależności od modelu posiadają obiektyw o stałej lub zmiennej ogniskowej a także wyposażone są w oświetlacze podczerwieni o różnej mocy które pozwalają na doświetlenie terenu w nocy nawet do 70m.

Kamery AHD pracują w dwóch trybach wideo:

  • AHD - maksymalna rozdzielczość 1920x1080p
  • Analog - rozdzielczość 1200TVL (960H)

Prosta konfiguracja, diagnostyka i rozbudowa systemu

Technologia AHD pozwala modernizować lub rozbudować istniejące systemy analogowe wykorzystując standardową instalację CCTV. Klient może najpierw wymienić sam rejestrator który będzie obsługiwał także stare kamery analogowe, a następnie można wymieniać kolejne kamery na nowe FullHD. Prosta konfiguracja kamer AHD, tak samo jak dla standardowych kamer analogowych powoduje szybki i bezproblemowy montaż, w odróżnieniu od kamer IP nie trzeba adresować kamer, ustawiać portów. Połączenie rejestratora z siecią internetową umożliwia pełen zdalny dostęp do materiałów video oraz obrazu na żywo, a także zdalną konfigurację i diagnostykę systemu. Rejestratory mają także opcję zapisu materiału z detekcji ruchu w chmurze która może się zsynchronizować z kontem Dropbox.

Zdalna (mobilna) obsługa systemu

W rejestratorach wykorzystano funkcje Cloud/P2P, dzięki czemu kamery podłączone do internetu nie wymagają przekierowywania portów i zewnętrznego adresu IP co bardzo ułatwia dostęp do kamer z zewnątrz nawet w instalacjach za podwójnym NAT'em. Klient otrzymuje unikatowy klucz ID do połączenia z urządzeniem ze wszystkich platform. Bezpieczne serwery z kodowaniem SSL 256-bit zapewniają połączenie w chmurze i chronią przed nieautoryzowanym dostępem. Takie ułatwienie pozwala korzystać zdalnie z rejestratorów AHD nawet w sieciach LTE. Wbudowane wejście USB pozwala na bezpośrednie podłączenie modemu 3G/4G do rejestratora nie wymagając przy tym dodatkowego połączenia z routerem. Dla obsługi rejestratorów przez urządzenia przenośne stworzona została aplikacja mobilna RXCAMLINK (RXCAMPRO HD obsługuje rozdzielczość 1920x1080p) przeznaczona na urządzenia działające w oparciu o system operacyjny Android, iOS oraz Windows Phone. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 3G, LTE a także do podglądu nagrań zapisanych na rejestratorze. Zdalnie można także sterowanić wejściami / wyjściami alarmowymi z aplikacji mobilnych (możliwość np zaświecenia świateł w domu)