+48 12 278 48 91

pn - pt, 8:00 - 17:00

MyJABLOTRON MyCOMPANY

Telewizja analogowa

Opis kategorii

CCTV (Closed Circuit TeleVision) czyli inaczej telewizja przemysłowa lub dozorowa, to system umożliwiający podgląd na bieżąco oraz rejestrację obrazów z wielu kamer jednocześnie. System składa się z kamer które transmitują obraz przewodowo (lub radiowo) do rejestratorów, bądź na serwery. Obraz może być także analizowany na żywo, na monitorach przez personel. Możliwe jest także zastosowanie kamer obrotowych z możliwością zbliżania, którymi może sterować operator za pomocą klawiatur sterujących z dżojstkiem.

Monitoring CCTV

Takie rozwiązania są często stosowane w przypadku monitoringu miast oraz marketów. Głównym celem zastosowania CCTV jest poprawa bezpieczeństwa. Jest także doskonałym środkiem prewencyjnym, skutecznie zniechęcającym potencjalnych intruzów lub huliganów. Umożliwia archiwizowanie zdarzeń i szybką reakcję odpowiednich służb. Coraz częściej systemy CCTV są używane wraz z systemami pożarowymi oraz systemami kontroli dostępu jako jeden z elementów inteligentnego budynku.

AHD - lepsza alternatywa telewizji analogowej

Rynek CCTV bardzo dynamicznie się zmienia. Nowe technologie dają coraz większe możliwości zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu. Do tej pory stosowane standardowe kamery analogowe zastępowane są przez większej rozdzielczości rozwiązania, np AHD. Coraz częściej stosowane są także kamery IP o dużych rozdzielczościach.

AHD umożliwia przesyłanie obrazu w rozdzielczości FullHD, czyli 1920x1080. Do transmisji obrazu może być używany tak jak w przypadku "starych analogów", kabel koncentryczny. Może być także stosowana skrętka komputerowa. Pełna kompatybilność wsteczna z systemami analogowymi 960H ułatwia przejście z rozdzielczości analogowej na obraz nawet 2 Mpix. Rejestratory AHD nagrywają obraz z kamer analogowych 720p i 1080p bez ograniczeń. Proces rozbudowy może przebiegać stopniowo – klient może wymienić rejestrator, następnie kilka kamer na nowe fullHD, a pozostałe kamery analogowe mogą działać bez zmiany okablowania.